Réva stolní - František Jonáš

Aktuální nabídka Stolní odrůdy - seznam Album révy
Odrůda Zač. zralosti Bobule Bezs. Charakteristika
AGÁT DONSKÝ15 / 83.05gneFialová odrůda, velmi úrodná.Bobule jsou kulaté středně velké, pravidelné.Zraje v druhé polovině srpna, je odolná proti mrazu.
AJVAZ12 / 93.8gneModrá odrůda, zrající začátkem září. Hrozen i bobule jsou velké. Ve skleníku dozrává již koncem června.
ALETTAzač září .Bílá odrůda s příjemnou, slabě muškátovou příchutí, zrající začátkem září. Jedná se o intrspecifickou odrůdu, střední velikosti, která je velmi odolná vůči moučnatce a peronospoře. Váha bobulí 4g.
AMETYST15 / 93.4gneHrozen je velký, velmi atraktivní, až 25 cm, souměrně hustý, vyrovnaný. Bobule je velká, oválná, o váze 4-5 g, karmínové barvy.
ANANASOVÝ20 / 94gneHrozen je středně velký, rovnoměrně hustý. Bobule je kulatá, velká až 4 g, žlutozelené barvy, s výraznou anansovou chutí. Rosolovitá dužina, ke které jsou přirostlá semena. Zraje v druhé polovině září.
ARON (BG-13)22 / 94.3gneJedná se o bílou, pozdní odrůdu, která dozrává v druhé polovině září. Hrozen je pravidelný, velký, o váze 500 g. Bobule je velká 4-5 g, žlutozelené barvy a je značně odolná vůči mrazu a chorobám.
AUGUSTOVSKÝkonec srpna2.8gneHrozen je středně velký, bobule je menší, žlutozelené barvy. Zraje již v polovině srpna, je velmi sladká, s muškátovou příchutí. Nutná je ochrana proti ptactvu, mouchám a vosám.
BESY ( INTERLAKEN )koncem srpna2 ? 3 ganoBesy je interspecifická bezsemenná odrůda. Hrozny jsou středně velké. Bobule je středně velká, žlutozelené barvy o hmotnosti 2 ? 3 g. Odrůda dozrává koncem srpna.
BV-18-109 (SUVENYR) (DAKONA)1 / 93.0gneNazývá se také Dakona, Suvenýr a Datlové. Vždy se jedná o tutéž odrůdu. Hrozen je středně velký, bobule je oválná, středně velká, tmavě modré až černé barvy. Je velmi úrodná a rodí pravidelně. Zraje začátkem září.
BV-34-7-6 5.5gneHrozen středně velký, bobule větší a kulatá, s mírně navinulou, muškátovou chutí. Velmi odolná mrazu, s minimální chemickou ochranou.
BV-47-1-625 / 82,8ganoHrozen středně velký, bobule středně velká, žlutá, velmi sladká. Jedná se o bezsemennou odrůdu, dozrávající již v druhé polovině srpna.
CHRUPKA BÍLÁ10 / 93.3gneHrozen středně velký, bobule kulatá, středně velká, žlutohnědé barvy. Jedná se o osvědčenou, pravidelně plodící, odrůdu. Dozrává v polovině září.
CHRUPKA ČERVENÁ10 / 93.3gneHrozen, jako u chrupky bílé, je středně velký, bobule středně velká, kulatá, červené barvy. Plodí pravidelně, při větší násadě je nutná regulace hroznů.
DAČNYJ18 / 93.05gneModrá odrůda, zrající v polovině září, někdy i později. Je rezistentní vůči chorobám. Hrozen je větší. Odrůda je velmi úrodná, proto je třeba probírka hroznů. Bobule jsou tmavě modré, mírně oválné, nevýrazné chuti. Je rezistentní vůči chorobám.
DIAMANT20 / 83.3gneSlovenská, žlutá odrůda, dozrávající koncem srpna. Bobule jsou středně velké, bílé. Úrodnost je větší a pravidelná. Dobře odolává mrazu, je méně náchylná k houbovým chorobám.
DORA (JBxPK 13/12)15 / 83.7gneŽluto bílá odrůda, vyšlechtěná ing. Pospíšilovou a ing. Karpášem. Jde o velmi rannou, slovenskou odrůdu, dozrávající již v polovině srpna. Bobule je velká. Hrozen je velmi dlouhý, pro lepší vyzrání je dobré o 1/3 hrozen zakrátit.
ELMAdruhá polovina srpna anoHrozen velmi velký, bobule velká a tmavá, mírně oválná. Bezsemenná odrůda, zrající již v druhé polovině srpna. Velmi úrodná.
FAVORIT1 / 93.8-4.5gneHrozen velký 20 cm. Bobule velká, kulatá, žlutozelené barvy s jemně muškátovou chutí. Jedná se o rannou odrůdu, dozrávající již koncem srpna.
JUPITER (RHEA)18 / 96.15ganoHrozen je velký až 500g. Bobule oválná, velká, o váze 6-8 g, červenohnědé barvy. Jedná se o bezsemennou odrůdu, velmi atraktivní.
KERŤANKA15 / 94.25gneHrozen je velký, řidší, rozvětvený, o váze 400 g. Bobule je oválná, žlutozelené barvy, o váze 4-5 g. Zraje v polovině září.
KIŠMIŠ MOLDAVSKÝ10 / 95ganoOdrůda vyšlechtěná v Kišiněvě. Hrozen je velký, bobule velká, tmavě fialová, kulatá. Jedná se o bezsemennou odrůdu, zrající kolem 10. září. Vhodná k přepravě a dalšímu skladování.
KIŠMIŠ ZORI18 / 95ganoHrozen je středně velký, až velký. Bobule je žlutozelená, velká, oválná, z 50% bezsemenná. Zraje v druhé polovině září. Rodí na delších tažních.
KODRJANKA20-25 / 85.6g neHrozen je rozvětvený, velmi velký. Bobule jsou velmi velké, oválné, tmavě fialové. Zraje koncem srpna, až začátkem září. Odrůda je zajímavá velikostí bobulí. Dobře odolává mrazu a houbovým chorobám.
KVARCIT15 / 94.15gneHrozen je velký až 500g. Bobule jsou veliké, modré, oválné, o váze až 4,5 g, symetrické, se zaobleným vrcholem. Zraje kolrm 15. září.
LUNA5 / 92.8ganoHrozen je velký, rovnoměrně hustý, až řidší. Bobule je středně velká, kulovitá, symetrická, žlutozelená. Jedná se o bezsemennou odrůdu, výborné chuti, zrající mezi 10.-20. zářím.
MUŠKÁT ITALIA25 / 94.5gneVelký hrozen, bobule žlutobílá, velká, oválná. Dozrává koncem září, až začátkem října.
NASŤA - ARKÁDIE22 / 85.8gneVelký hrozen, bobule žlutá, velmi velká, oválná. Jedna z nejlepších odrůd. Atraktivní. Zraje koncem srpna.
NEGRA (APTIŠ AGRA X CARDINÁL)27 / 86gneČerná odrůda, je jednou z největších vyšlechtěných odrůd na Slovensku. Velikost je srovnatelná s ruskou odrůdou Kodrjanka a Paměť Negrul. Je mírně oválná, dozrává koncem srpna. Při nepravidelné zálivce a následných silných deštích bobule podléhají praskání.
NEPTUN15 / 94.1ganoHrozen je velký, konický, hustší. Bobule je středně velká až velká, šarlatovočervené barvy, nevyrovnané. Jedná se o bezsemennou odrůdu.
NERO1 / 93.6gneModrá odrůda. Bobule středně velká, dozrávající v našich podmínkách již koncem srpna. Hrozen je středně velký. Odrůda dobře odolává mrazům. Pro chemické ošetření stačí 1 až 2 preventivní postřiky. Dříve jsem požíval postřik Hattrick, který se již nedováží. V současné době používám proti plísni a padlí Quadris, Champion.
NO-10zač. září neInterspecifická a rezistentní odrůda.Bílá raná odrůda, zrající začátkem září. Hrozen je velký s oválnými bobulemi.
NO-8zač. září neInterspecifická a rezistentní odrůda.Růžovofialová velkoplodá odrůda, zrající začátkem září. Hrozen je středně velký se středně velkými kulatými bobulemi.
ONYX20 / 94gneTmavě modrá odrůda, bobule i hrozen větší. Nevýhodou je její pozdější dozrávání, koncem září až začátkem října.
OPÁL20 / 83.8gneSlovenská, bílá odrůda, dozrávající v našich podmínkách koncem srpna. Bobule je žlutozelená, velká. Hrozen je větší. Odrůda je velmi úrodná a odolávající mrazu. Dobře snáší jarní mrazíky.
PAMĚŤ NEGRUL30 / 86.05gneVelmi velký hrozen. Bobule je tmavě modrá, velká, oválná. Jedna z největších odrůd, zrající koncem srpna a začátkem září. Velmi atraktivní.
PANNONIA KINCSZE2.týden září4.8gneVelmi velký hrozen, bobule žlutobílá, oválná, zrající v druhém týdnu září. Jedná se o osvědčenou odrůdu, dnes pěstovanou až do 500m nadmořské výšky.
PERLETTA17 / 81.6ganoJedná se o jednu z nejstarších bezsemenných odrůd. Hrozen je středně velký a nahuštěný. Bobule je žlutá, menší, kulatá, sladká. Má příjemnou muškátovou chuť.
POLAkoncem srpna5 ? 6 gneHrozen je středně velký a středně hustý. Bobule jsou červeno modré, velké, mírně oválné. Váží 5 ? 6 g. Pro velkou násadu hroznů je nutná regulace. Odrůda dozrává koncem srpna
POMERANČ8 / 93.0g neBílá, velkoplodá odrůda, dozrávající v polovině září. Předností této odrůdy je příjemná, citronově pomerančová chuť. Požaduje pouze minimální chemickou ochranu.
PREMIER (DUNAJSKÝ MUŠKÁT X CARDINÁL10 / 93.7gneJedná se o modrou odrůdu, vyslechtěnou ing. Pospisilovou na Slovensku. Hrozen je středně velký, bobule větší, s mírně navinulou, muškátovou chutí. V našich podmínkách, na Kolínsku, tato odrůda dozrává koncem srpna. Za sucha, při dozrávání, je vhodná zálivka, čímž se docílí větších bobulí. Na ochranu stačí 1 preventivní postřik.
PRIM28 / 82.8g neJantarově žluté bobule, na osluněné straně mají nádech do zlatova. Starší, osvědčená odrůda, která dozrává již koncem srpna.
PURPUR12 / 93.6gneHrozen je středně velký, až velký, o hmotnost až 500 g. Bobule je středně velká, šarlatovo červené barvy, která přechází do vínočervené.
RED GLOBE1/9 - 10/9 neHrozen větší, bobule velká, oválná, tmavočervené barvy, která přechází do černé. Dužina je masitá, vzhled atraktivní.
ŘÍMSKÝ (V-25-20)10 / 94.8gneHrozen velmi velký, bobule oválná, žlutá. Dozrává v první polovině září a vyžaduje pouze jeden preventivní postřik.
RUBANKA (JBxPK 13/37)30 / 84gneJedná se o slovenskou, bílou odrůdu, která dozrává začátkem září. Je odolná vůči mrazu. Bobule je středně velká, až větší, velikostně vyrovnaná. Pokud se při dozrávání zalévá, bobule jsou výrazně větší, tak jako u všech odrůd.
RUSALKA17 / 94.3ganoHrozen velký, bobule fialovomodrá, větší, oválná. Dozrává v druhé polovině září. Jedná se o bezsemennou odrůdu.
SUZI (BG-14)25 / 83.6gneHrozen je řidký, velký. Bobule velká, kulatá, zlatožluté barvy. Zraje začátkem září.
TALISMAN22 / 94.5gneVelkoplodá stolní odrůda s oválnou bobulí žlutozelené barvy. Dozrává v druhé polovině září. Má dobrou odolnost proti mrazům. Je nutný jeden postřik proti padlí.
TEREZ  neInterspecifická a rezistentní odrůda.Bílá velká oválná bobule na osluněné straně narůžovělá, s jemně muškátovou příchutí.
TOPAS15 / 83.6gneMá středně velký, hustší hrozen. Bobule je středně velká, žlutá, na oslněné straně s hnědým líčkem. Dužina masitá s mírně muškátovou chutí. I přesto, že kvete jako jedna z posledních,dozrává koncem srpna, až začátkem září.
URAN15 / 92.7ganoHrozen středně velký, dosti zahuštěný. Bobule středně velká, žlutozelené barvy, na oslněné straně s hnědým líčkem. Jedná se o bezsemennou odrůdu, která dozrává v polovině září.
VENUŠE15 / 104ganoHrozen i bobule středně velké. Do našich podmínek nedoporučuji, protože dozrává později. Vhodné do skleníku.
VOSTORG25 / 83.8gneHrozen středně velký, bobule středně velká, mírně oválná, bílá. Dozrává v druhé polovině srpna. Má dobrou mrazuvzdornost a vyžaduje pouze preventivní chemickou ochranu.
ZAFÍR15 / 95.1gneHrozen velký, bobule modré barvy, velmi velká, symetrická, obráceně vejcovitá. Zraje v polovině září.
ZOLOTISTYJ22 / 94gneHrozen je středně velký. Bobule středně velká, kulatá, žlutá, zraje v druhé polovině září. Hrozny zůstávají velmi dlouho na keři. Nevyžaduje chemickou ochranu.